Home » Camperreis Canada tips
Camperreis Canada tips
Ben je er nog niet helemaal uit of een reis per camper echt iets voor jullie gezin is? Je kunt je wel een voorstelling maken… lekker wakker worden van fluitende vogels en een kop koffie met uitzicht op de bergen. Je kinderen rommelen wat aan met stokken en water of kijken naar de eekhoorntjes in de bomen. So far so good…
Natuurlijk hoort buiten eten en een kampvuur (met marshmallows) bij het reizen met een camper er ook zeker bij. Om het tot een succes te maken, zijn er wel een paar dingen waar je rekening mee moet houden. Dus we delen graag onze voors- en tegens om de keuze wellicht wat makkelijker te maken.
Happy camping
- Het wisselen van hotel of huisje is voor sommige kinderen onrustig. Als je met een camper reist, heb je de hele vakantie dezelfde plek om te slapen. Zeker weten dat de camper snel voelt als jullie eigen huis(je).
- Reizen met kinderen zorgt voor veel bagage. In de camper is veel ruimte om je bagage weg te stoppen. Aan het begin van de vakantie ruim je alles 1x goed in en de rest van de vakantie hoef je niet meer te sjouwen met je koffers of tassen.
- Je bent flexibel. Als je onderweg zin hebt om te wandelen, zwemmen of relaxen dan doe je dat gewoon. Zo kun je het reisritme aanpassen aan de behoefte van jouw gezin.
- Je kunt altijd zelf je eten maken. In Canada zijn veel supermarkten te vinden waar je met de camper makkelijk kunt parkeren. Dus als je boodschappen voor onderweg inslaat, heb je in de camper alles bij de hand om ontbijt, lunch of avondeten te maken. Ook bij kieskeurige eters ben je op deze manier niet veroordeeld tot de hele vakantie patat en pizza!

- Moneysaver! Het reizen met een camper is in vergelijking met autohuur en hotels niet veel goedkoper. Wel heb je meer mogelijkheden om controle te houden over je uitgaven. Bijvoorbeeld door zelf te koken of je met gezin van vijf geen dubbele kamers nodig hebt.
- Onderweg kunnen je kinderen zich vermaken doordat je in hun autostoeltje aan de tafel kunnen zitten. Met een tekenboek of een spelletje erbij vliegt de tijd voorbij. Onze tip: neem een anti-slip-matje mee, dan blijft alles ook tijdens het rijden goed op de tafel liggen.

Comfort please
Ook weten we waar je vooraf misschien geen rekening mee houdt. Dit kunnen de minder leuke kanten van een camperreis zijn, dus denk ook na over het volgende:
- Je camper is naast je huisje ook je vervoersmiddel. Als je er op de camping achterkomt dat je geen melk of bier meer hebt, dan moet je de camper weer afkoppelen voordat je naar de supermarkt kunt. Je bent niet even snel in 5 minuten heen en weer.
- Handjes uit de mouwen. Watertanks raken leeg en afvalwater moet geloosd. Bij het verlaten van de campings is het opletten geblazen: is alles losgekoppeld, is het servies netjes opgeborgen (in verband met vliegende schotels) en zijn alle opbergvakken dicht? Gelukkig ontwikkel je snel genoeg een routine.
- Als je naast natuur ook graag veel steden bezoekt, dan kun je ervaren dat het daar moeilijk is om te parkeren. Ook vinden sommige reizigers het rijden in het verkeer van drukke steden een uitdaging.
- Een camper verbruikt veel benzine; het zijn echte slurpers. Gelukkig liggen de benzineprijzen in Canada lager dan in Europa. Als je veel in bergachtig gebied rijdt of wat harder gaat rijden op de snelweg merk je dat hij dan soms 1 op 3 rijdt.
- Vrijheid! In de zomermaanden kun je niet helemaal op de bonnefooi gaan. Je vist dan mogelijk achter het net voor die ene leuke campsite. Dus net als voor hotels geldt dat we je aanraden vooraf te reserveren.
Wil je een reisvoorstel aanvragen met camperhuur, dan kun je dat aangeven in Mijn reisplan. Mocht je nog vragen hebben over een camper in Canada, of heb je specifieke wensen, neem dan gerust even contact met ons op.